«ФУТБОЛ» :: 660 :: УКРАИНА :: 14.02.2008

Редакционка Завал
Юрген Клинсманн Суперстар с лучезарной улыбкой
КУЕФА :: 1/16 Избиение «красно-белых»
Паласио Аргентинский бриллиант
Тиберий Попович У нас уже был Тиби...
«Милан» - «Арсенал» Тупой и ещё тупее
Англия А сейчас - не тупой!
Память Ассан Ндиайе
Всяка Украина    Правда    Ассорти
Владимир Мыленко :: КРИГА СКРЕСЛА I ЗАСІДАННЯ ТРИВАЄ?*
 
::: ВПРОДОВЖ :::
* - заголовок і підзаголовки люб'язно позичені Ільфом і Петровим (у перекладі Марії Липинської та Юрія Мокрієва). Чому саме «Дванадцять стільців»? Я далекий від думки ототожнювати львівського мера Садового з великим комбінатором - а його упевненість в успішному завершенні проекту «Євро-2012 у Львові» з лекцією в «Шахклубі чотирьох коней». Хоч і чув різні думки про його роботу на посаді міського голови. Але про всяк випадок попереджую: аби чемпіонат Європи з футболу в Україні та Польщі не став міжпланетним шаховим конгресом - перевіряти будемо і ловити на слові. В кінці травня, мовляв, почнеться будівництво стадіону? Приїдемо, подивимось... І це стосується не тільки Львова. Стадіони в Донецьку й Дніпропетровську - це, звичайно, добре, але ж не одними стадіонами. Метро в Дніпропетровську добудовувати будуть під Євро чи так і залишиться нікому не потрібним апендиксом?
 
Журнал Футбол № 660

(В якості преамбули. Продовжуємо експерименти з використанням державної мови на сторінках «Футболу». Причина досить проста і банальна - з яких радощів перекладати текст, наговорений на диктофон такими поважними людьми, як мер Львова та гендиректор «Карпат»! Звичайно, перекласти можна, але це ж треба зробити стільки зайвих рухів:-)

Власне кажучи, інтерв'ю з львівським міським головою, паном Андрієм Садовим, не входило в мої попередні плани візиту до західної столиці. Але чутки про те, що Євро можуть забрати у Львова і передати, скажімо, Харкову не залишили «Футбол» осторонь. Довелося відривати у мера півгодини дорогоцінного часу. А час, як виявилося, для львівського мера - штука дійсно дорогоцінна. Досить вже того, що моя зустріч з ним була запланована на 20.15. А насправді ж вона відбулася вже після 21-ї (причиною затримки стала зустріч міського голови з представниками компанії, про яку ви прочитаєте далі по тексту). «Пізно!» - скажете ви. І будете неправі. Як розповіли мені в прес-службі, робочий день у міського голови зазвичай закінчується десь о 23-й. Відповідно, і сама прес-служба працює не набагато менше. Як колишній держ-службовець і працівник подібної структури щиро співчуваю:-)

І щиро дякую за надані матеріали - як текстового, так і іллюстративного характеру. Простіше кажучи, зображення проекту нового львівського стадіону. Знайшовши ж в інформаційній довідці цікаву табличку з сімнадцятьома «Напрямками фінансування на 2008 рік об'єктів в рамках підготовки м. Львова до проведення фінальної частини ЄВРО 2012», я не міг не почати нашу розмову з простого запитання...

ДАВАЙ ГРОШІ! ГРОШІ ДАВАЙ!

Журнал Футбол № 660

- Пане мер, в цій таблиці все так добре і детально розписано, загальна сума виведена - от тільки немає вказівок на іншу дуже важливу річ. Звідки будете брати гроші на все це?

- Знаєте, ви, мабуть, перший журналіст, хто за десять місяців, що пройшли від дня оголошення володарів Євро-2012, задає це ключове питання. А питання дійсно ключове. Наприклад, якщо порівняти міста, що приймають цьогорічний чемпіонат Європи, та наші, то відставання у розвитку складе близько 40-50 років. Самі розумієте, скільки всього нам треба змінити - і скільки коштів для цього потрібно.

Ще у серпні минулого року ми з власної ініціативи зібрали у Львові фінансистів з приймаючих міст і дійшли до спільної думки: єдиний варіант - залишати в бюджетах міст 50 відсотків податку на прибуток підприємств некомунальної форми властності. Якщо ці грощі держава нам гарантує, то ми зможемо зробити всі необхідні інфраструктурні зміни. Сьогодні на цю тему йде велика дискусія, і потроху шальки терезів схиляються на сторону міст.

- Але, окрім державних та комунальних грошей, вочевидь, необхідно залучати з приватний капітал, шукати інвесторів?

- Так от для того, щоб в тому числі й знайти інвесторів, потрібні кошти на зміну інфраструктури міста! Скажімо, знайдеться компанія, яка захоче побудувати - і побудує готель. Але ж всі комунікації, які необхідні для нормального функціонування цього об'єкта, - це повинно будуватися за державні чи комунальні кошти.

Тому ми зараз чекаємо від держави певного імпульсу, але, на жаль, вона зараз зайнята іншими речами - скажімо, вирішує, через які міністерства будуть проходити фінансові потоки і таке інше. При цьому забуваючи, що на приймаючі міста лягає 80 відсотків всього навантаження! Це і дороги зі стадіонами, і аеропорти із залізничними вокзалами, і багато іншої інфраструктури. Проблемою ж держави залишаються лише дороги між містами та митні переходи.

- Якщо 80 відсотків всього навантаження лягає на приймаючі міста, то чи не логічно було б самим містам зайнятися пошуками та залученням інвесторів?

- Справа в тому, що інвестори зазвичай приходять туди, де існують чіткі, прозорі правила. В іншому випадку ніхто просто не захоче зв'язуватися, ризикуючи своїми коштами. Європейські компанії хочуть прийти, чесно перемогти на аукціоні, збудувати готелі, інші об'єкти, які будуть приносити їм прибуток.

- Тобто спочатку необхідно оптимізувати законодавство, а вже потім залучати інвестиційні кошти? Вибачте, але на це в наших умовах може піти дуже багато часу...

- Давайте розглянемо долю інвестиційних коштів. Мабуть, найголовніше це готелі. На сьогодні у Львові з цим немає проблем, тому що є багато компаній, які готові будувати чи вже навіть будують об'єкти. До речі, минулого року на економічному форумі ми провели, вважаю, дуже прозорий і дуже вдалий аукціон - продавши право на оренду земельної ділянки площею 8 соток якраз на будівництво готелю за 19,5 мільйонів! Отже, питання з готелями буде вирішене.

Але дороги, комунікації - на це ж інвестиційні кошти не залучиш. Ми навіть на стадіон не просимо ні копійки, тому що держава поставила нас у такі рамки - повинні збудувати самі. І це при тому, що в Польщі з держбюджету фінансується 40 відсотків. А в австрійському Інсбруку, що буде приймати Євро-2008 - 97 відсотків. І це в країні, яка знаходиться на зовсім іншому етапі розвитку!

ТРАМВАЙ ПОБУДУВАТИ - ЦЕ НЕ ІШАКА КУПИТИ

- Якщо вже зайшла розмова за стадіон, то не можу не задати наступне питання - за чиї кошти буде будуватися новий львівський стадіон?

- У Львові вже відбувся інвестиційний конкурс. Його виграла одна з найвідоміших у своїй галузі компанія «АLPINE BAU GMВН», і вона вже почала процес проектування споруди. Ми вкладаємося в терміни, передбачені УЄФА, - збудувати стадіон до червня 2010 року. Сама ж компанія буде виступати й інвестором цього будівництва. Чим це буде компенсоване? Територією в 25 гектарів, де компанія буде мати право збудувати готель, офісний центр, торпвельні комплекси.

Звичайно, якщо чогось буде бракувати, то місто також підключиться. Думаю, на цьому прикладі ми зробимо першу в Україні угоду приватно-публічного партнерства. Власне, така форма співпраці є однією з найпоширеніших у цивілізованому світі. Не покривимо душею, якщо скажемо, що сама держава є, як правило, не дуже якісним господарем.

- Питання, яке в першу чергу хвилює пересічних громадян, не байдужих до Євро - коли розпочнеться будівництво?

- В кінці весни. В кінці травня - на початку червня, думаю, кожен львів'янин та гість нашого міста зможе прийти і подивитися, як йде будівництво нової арени.

...РЕГУЛЯРНИЙ ВІДЛІТ ПОШТОВИХ ЛІТАКІВ І ДИРИЖАБЛІВ В УСІ КІНЦІ СВІТУ...

- Думаю, вам відомі ті чутки, що поширюються останнім часом - у Львова можуть забрати право проведення матчів Євро та передати іншому місту. Як ви можете їх прокоментувати?

- Взагалі-то єдиним органом, який має право робити такі заміни, є УЄФА! В кінці листопада їхня інспекція працювала в Україні - і відзначила достатньо адекватний рівень підготовки Львова. У галузі медицини, тобто розуміння проблем, пов'язаних з проведенням таких масових заходів, як чемпіонат Європи, нас взагалі відзначили серед всіх восьми основних міст-учасників.

Фактично єдиною слабкою ланкою у Львові є аеропорт. Досьогодні не виконано указ Президента від 24 жовтня про передачу цього об'єкту в комунальну власність. Ще півроку тому мівська рада отримала від австрійської компанії «Airport Consulting Vienna» всю документацію концепції розвитку аеропорту. Ми замовили аудит цієї концепції, виконали інші необхідні заходи, пройшовши нашу частину шляху. Але через невиконання указу Президента ми фактично заблоковані.

Однією з причин такого стану я вважаю часту зміну людей у відповідних державних структурах, наприклад, в міністерстві транспорту. Тому що деякі чиновники просто не розуміють суті проблеми - наприклад, того простого факту, що лише міська рада зможе навести лад з аеропортом у тій складній ситуації. Оскільки цей об'єкт знаходиться на території міста. Питання ж не тільки в самому аеропорту: це ще й прилегла територія, і інфраструктура, і різні нюанси з власністю. Ми вже знайшли взаєморозуміння і з міністерством оборони, але...

Взагалі-то у нас, окрім «повітряних воріт» міста, є ще один дуже цікавий проект, пов'язаний з транспортом. Ми хочемо побудувати залізничну ділянку євроколії від польського Перемишля до Львова. Причому не тільки до залізничного вокзалу, але й до аеропорту. Це якихось 70 кілометрів! Адже зараз у нас фактично відсутнє залізничне сполучення з Європою. Красномовний факт: сто років тому зі Львова до Відня залізницею можна було доїхати за 12 годин, тепер же ця подорож займає вдвічі більше часу. І мені дуже прикро, що деякі чиновники в Мінтрансі говорять, що це непривабливо і нецікаво. Це, якщо хочете, геополітичне питання - вільного доступу на ринки тощо! Не зробимо цього ми - зроблять поляки, які зараз активно розвиваються транспортний вузол в тому ж Перемишлі. А це вже стратегічне питання національної безпеки, якщо хочете.

- Повертаючись від геополітики до конкретики - коли, на вашу думку, вирішиться ситуація з аеропортом?

- Маю надію, в якнайближчий час. Адже в тій угоді, яку я як міський голова Львова підписав з УЄФА, чітко визначено, що до червня 2010-го має бути збудований новий термінал. Більш того - спочатку мінімальна пропускна спроможність цього терміналу повинна була складати 1 мільйон 200 тисяч пасажирів, тепер же УЄФА зробило вимоги ще жорсткішими, піднячвши цю планку до 2 мільйонів. Ми це все передбачаємо, залучаємо консультантів - а держава займається якимось своїми питаннями...

Отака у нас з паном Садовим вийшла розмова. Деяку інформацію вдалося вивідати, що вже само по собі добре. Зі стадіоном нібито розібралися - теж плюс. З фінансуванням не все ще ясно, але тут не тільки місцеву владу «допитувати» треба. Скажімо, з тією ж пропозицією 50-відсоткового залишку - як там в нашому цирку... вибачте, парламенті, не загубили бува відповідного папірця? Наші «народні обранці» - люди різнобічних талантів... В кінці розмови мер запевнив львів'ян, що місто не залишиться без Євро. «Хочу нагадати, що саме в нашому місті народилася ідея подачі заявки на проведення чемпіонату Європи. Тому можна сказати, що Львів є серцем Євро-2012». Дійсно, людина без серця не виживе. А Євро?

::: ПРАВДА ПРО 1 СІЧНЯ І СТРАШНИХ ЛЮДЕЙ :::
Після завершення «справи Кравченка» історія з переходом Леоніда Ковєля до раменського «Сатурну» чи то з «Карпат», чи то з мінського «Динамо» вийшла на перший план українського футбольно-скандального горизонту. Кінця-краю, як то кажуть, їй ще не видно - «Карпати» тільки подали документи до ФІФА, тому попереду ще розгляд справи (скільки він буде тривати, відомо тільки представникам цюріхської організації), винесення результату і, власне, його виконання. Але під час словесної перепалки між представниками футболіста, футбольними клубами «Карпати», «Динамо» (Мінськ) і «Сатурн» було сказано багато цікавих речей - то Ковель нічого не підписував, то підписував, але не знав що, та й дата підписання якась дивна (1 січня). Про все це я й запитав генерального директора ФК «Карпати» Олександра Єфремова.

АВТОГРАФИ НА ЧИСТИХ АРКУШАХ?
Журнал Футбол № 660

- Кілька днів тому агент Леоніда Ковєля Олександр Кулішевич визнав, що підпис його підопічного на контракті з «Карпатами» дійсний - але водночас з тим заявив, що футболіст не розумів, що саме він підписує. Як ви можете прокоментувати такі слова?

- Мене дивують такі висловлювання - нібито Ковєль підписав не контракт, а якийсь там бланк! От ми сьогодні (розмова відбувалася в неділю, 10 лютого. - В.М.) підписали нові контракти з Худоб'яком та Марти-щуком. Вони підписали по три екземляри контракту, кожен екземпляр налічував шість сторінок. В контракті Ковєля було вісім сторінок. І як ви собі це уявляєте? Що, Леонід підписував 24 чистих бланки чи ставив свій підпис, не дивлячись на папір?!

Річ у тому, що ці люди, які затіяли таку аферу, використали нечіткість в тому контракті, який був підписаний раніше. Точніше, нечіткість є в одному, шостому пункті контракту - і саме нею і скористалися. В цьому пункті йшлося про те, що «Динамо» може забрати Ковєля, якщо їх не влаштує сума наступного трансферу (тому що у мінчан залишилося 50 відсотків прав на футболіста). А вони це трактували як можливість забрати гравця в будь-який час.

Більш того. Нехай би вже вони діяли так, як потрактували цей пункт. Але мінчани виявилися дуже хитрими: вони спочатку продали Ковєля в «Сатурн», а вже потім почали вести з нами переговори - мовляв, віддайте нам гравця, а ми вам повернемо гроші.

Я впевнений, що Ковєлю просто задурили голову. Він побачив в Раменському гроші, яких не отримував тут. Всі ж ми знаємо, що російський футбол багатший за український. Але, на мою думку, Леоніду там ще рано грати. Він ще не доріс до рівня сусіднього чемпіонату. А в нас він грав - в нього були дуже погані матчі, але ми постійно ставили Леоніда. У підсумку Ковєль розкрився в «Карпатах» як цікавий гравець.

Дуже неприємно, що, від'їжджаючи у відпустку, гравець заявив: «Ви можете на мене розраховувати» - а потім сталася така історія. Ми були впевнені, що він приїде і буде грати в «Карпатах». А якби й не захотів, то треба ж було все зробити цивілізовано (це вже «Сатурну» стосується) -звернутися з пропозицією, ми б и розглянули. А так вийшло дуже непорядно.

- Виходить, що до вас ніхто не звертався?

- Ніхто. Причому ми цю чутку - про перехід Ковєля - почули третього січня, і вже наступного дня ми оприлюднили копії діючого контракту футболіста. Але в Раменському на це ніяк не відреагували. Добре, що на нашому боці Федерація футболу України.

Вона не видає трансферний сертифікат. «Динамо» ж тричі намагалося повернути нам гроші - але це, повторюю, було вже після того, як вони продали гравця до Росії. Перша спроба, якщо не помиляюся, була аж 18 січня.

Ми передали справу до Дисциплінарного комітету ФіФА, і сподіваємося на позитивне для нас вирішення цього конфлікту. Вже надійшла відповідь, що наші документи отримані. Залишилося чекати на результат.

ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ АБО ВИБАЧЕННЯ?

- До кінця розгляду справи Ковєль не має права грати?

- Звичайно. Правда, йому можуть видати тимчасовий міжнародний сертифікат, але ми, зважаючи на характер конфлікту, просимо не робити цього. Насправді йдеться про змову футболіста, агента, двох клубів, які чітко усвідомлювали, на який вчинок вони зважуються.

Взагалі, останні заяви агентів, відверто кажучи, шокують. Це справжній виклик ФІФАІ Шандор Варга, який займався справами Ковєля, говорить, що ніхто, навіть ФІФА, не може заборонити гравцю грати там, де він хоче. Приблизно те саме словами Ковєля говорить і його офіційний агент Олександр Кулішевич - мовляв, футболіст готовий відбути рік дискваліфікації, але в «Карпати» він не повернеться. Тобто ми бачимо, що ігноруються всі нормативи, розроблені ФІФА з метою упорядкування трансферного ринку. Це справжнісінька анархія.

- Як ви прокоментуєте слова самого Ковєля, який заявив, що ні за що в житті не повернеться в «Карпати»? У нього були якісь непорозуміння з керівництвом клубу?

- Та ніяких непорозумінь не було! Ми йому купили машину, завжди вчасно платили зарплату. Можна сказати, панькалися -ставили в основу навіть, коли грав дуже погано. Він у Львові був улюбленцем публіки. Повторюю, хлопцеві задурили голову. І те, що він каже «страшньїе люди» - це просто образливо.

- Якщо ФІФА винесе рішення на вашу користь, Ковєль повернеться в «Карпати»?

- Для початку він повинен приїхати і попросити вибачення. А в команді, думаю, він ні за яких обставин грати не буде. Ми теж маємо амбіції. Крім того, ми хочемо, щоб «Динамо» і «Сатурн» компенсували всі наші матеріальні і моральні збитки.

- Ще одне питання, яке викликало бурхливе обговорення в футбольних колах - Ковєль насправді підписував контракт 1 січня?

- Звичайно ж, ні. Це наша звичайна практика: якщо попередній контракт гравця закінчувався, скажімо, 31 грудня, то наступний починає діяти з 1 січня. Але сам контракт сторони підписують раніше - на два тижні чи навіть на місяць. Це все фіксується в спеціальних книгах, так що ніякого обману тут немає. У випадку з Ковєлєм контракт був зареєстрований в ПФЛ вже 2 січня. І, до речі, не один наш контракт.

::: КАК КАЗАКИ ШЛЯХТУ В ФУТБОЛ ВЫНОСИЛИ :::
Журнал Футбол № 660

Как дружно наши лидеры повыносили всех своих соперников! Это они такую не по-весеннему серьезную форму набрали, чтобы со старту второй части сезона радовать болельщиков игрой и результатами? «Днепру» и «Динамо» это ой как необходимо... Да и «Шахтеру», чего уж там... И «Металлисту», хоть ему и с не Донецком играть... А еще обратите внимание, сколь много товарняков наши команды провели с представителями партнера по Евро-12. Это мы так потихоньку привыкаем друг к другу?Главина, Федорив, Луценко: «Петрович, ну ты король!»


«ДНЕПР»

Ух, какое резвое начало у «Днепра» получилось в последнем матче на Кипре (с «Краковией» понятно из какого города играли)! Уже к седьмой минуте украинцы вели в счете 2:0. Ротань расстрелял ближний угол после подачи Андриенко, Воробей просто вовремя оказался в нужном месте и наказал за расхлябанность польскую оборону во главе с вратарем. Тут же поляки могли отыграть один мяч, но игрок «Краковии», выйдя один на один с Кернозенко, перебросил и ворота тоже.

Новички «Днепра», Гусев и Ротань, соорудили замечательный эпизод для Воробея, но мяч после удара Андрея обстучал обе штанги - и улетел в поле. Но до крупного счет все-таки дотянули: Канкава нашел в штрафной Назаренко, и тот метров с восьми аккуратно положил шарик в сетку. «Краковия» безмолвствовала до конца первого тайма. Да и после перерыва поляки были не очень заметны. А «Днепр» продолжал транжирить моменты - Канкава на 61-й минуте не попал в пустые ворота после удара Воробея и выноса вратаря.

Единственный гол поляки забили со стандарта - Денисов нарушил правила в штрафной, а Кернозенко не потянул удар. Днепряне бросились добивать «Краковию», и через три минуты Самодин почти забил, но на пути мяча оказался Русол. Разгром все-таки состоялся - Феррейра навесил, Мазилу забил.

«Днепр»: Кернозенко, Андриенко (Пашаев, 66), Русол, Шершун, Денисов, Холек, Канкава, Гусев (Лёпа, 66), Назаренко (Мазилу, 66), Ротань (Феррейра, 66), Воробей (Самодин, 71)

Голы ДД: Ротань (2), Воробей (7), Назаренко (24), Мазилу (86)

«ШАХТЕР»

«Шахтер» полтора года назад уже встречался с «Легией», только в рамках немного другого турнира - Лиги чемпионов. «Кубок Ла Манга», в рамках которого и состоялось очередное свидание дончан и варшавян, конечно, не дотягивает до еврокубков. Но игра есть игра, даже если она и товарищеская. Поэтому команды старались, бегали, создавали моменты. Особенно старался Шевчук. Хочется человеку в основу попасть - похвально желание... Горняки разродились голами под конец первого тайма. Первый гол Адриано сделал, конечно же, Фернандиньо - прострелил на земелю, а тот в падении направил мяч в сетку. «Легия» огрызнулась опаснейшим рикошетом под перекладину, но «Шахтер» не дрогнул и тут же ответил еще более удачной атакой, забив второй гол. Снова поучаствовал во взятии ворот Ферна, но голевой пас на ЛА отдал Шевчук. Кстати, украинец же поучаствовал и в спасении собственных ворот (все это - еще до перерыва), вынеся мяч после флангового навеса.

Во втором тайме «Шахтер», что называется, добил поляков. Жадсон навесил, Гладкий замкнул -3:0. Брандао вышел один на один с вратарем - 4:0. После доведения счета до неприличного горняки расслабились, Луческу даже Причиненко выпустил. И «Легия» сумела отыграть двушку. Но не более того.

При счете 4:2 команды устроили небольшую драчку в стиле недавнего финала КПК... Возникает законный вопрос - там подрались, тут подрались. Всё время соперники виноваты? Или всё же в консерватории чегой-то подправить назрела необходимость?

Правда, есть еще один вариант - это прут наружу неординарные бойцовские качества футболистов «Шахтера». Так готовят игроков в клубе. Оценивать - увольте.

«Шахтер»: Пятов (Вирт, 46), Хюбшман (Езерский, 46), Кучер, Шевчук, Левандовски (Дуляй, 46), Фернандиньо (Жадоон, 46), Вукич (Приемов, 46), Гай, Кравченко (Гладкий, 46), Полянский (Причиненко, 65), Луиш Адриано (Брандао, 46)

Голы ШД: Луиш Адриано (37, 42), Гладкий (57), Брандао (64)

Второй матч на «Мангале» (почему б нам не обозвать этот турнирчик таким приятным словом?) дончане проводили против датского «Нордсъялланда». Первые два гола в матче влетели дуплетом - Гладкий замкнул прострел Срны, а через минуту Шуст уже доставал мяч из своих ворот. Гладкий мог забить до перерыва еще, но не использовал неплохой момент.

В начале второго тайма датчане вышли вперед, «Шахтер» отреагировал на это усилением давления и, как результат, на 68-й минуте сравнял счет. Срна подал со штрафного - прямо на Фернандиньо. Матч так и завершился ничьей, поэтому по регламенту турнира команды били послематчевые пенальти. «Шахтер» свои четыре пеналя забил, а датчане дважды не сумели пробить Шуста. Точнее, Шуст не дал себя пробить.

«Шахтер»: Шуст, Срна, Езерский (Кучер, 46), Левандовски, Гаи (Шевчук, 46), Полянский (Вукич, 46), Хюбшман, Фернандиньо, Жадсон (Адриано, 46), Виллиан (Кравченко, 59), Гладкий (Приемов, 78)

Голы ШД: Гладкий (19), Фернандиньо (68)

«ДИНАМО»

Действующие чемпионы благодаря голу уже многими списанного Ващука обыграли польский ГКС (он же «Белхатув»), Уже на пятой минуте Алиев напугал в центре поляка. Нинкович этим воспользовался, отобрал мяч и покатил его по левому инсайду на ход Шацких. Максим дошел почти до лицевой и прострелил на Реброва, которому осталось лишь подставить ногу. После забитого гола игра не изобиловала острыми моментами, но преимущество все равно было у «Динамо», и Ребров запросто мог оформить дубль, но уткнулся во вратаря.

Во втором тайме в ворота «Динамо» назначили откровенно левый пенальти. Мандзюк, правда, обрезался страшно, контратака была опасной, но Рыбка если и врезался в поляка, то лишь после того, как тот нанес удар по воротам.

Белхатувцы, окрыленные успехом, могли забить еще, но напоролись на офсайд и сникли. А на второй добавленной минуте Ващук после вкусной стеночки с Милевским обыграл парочку соперников, вывалился один на один и вырвал победу. Может, Влада в нападении использовать? Вспомним Бессонова... Тот ведь в нападении поигрывал за милую душу, что там какая-то полузащита!

«Динамо» в первом тайме: Шовковский, Допилка, Михалик, Юссуф, Несмачный, Гиоане, Алиев, Гусев, Нинкович, Ребров, Шацких

«Динамо» во втором тайме: Рыбка, Федорив, Мандзюк, Хачериди, Каддури, Дедечко, Ващук, Олейник, Бельгазуани, Майкл, Милевский

Голы ДК: Ребров (5), Ващук (90+2)

В «Динамо» объявился 14-летний футболист из Кыргызстана - Ахледдин Исраилов. Менеджер ФК «Абдыш-Ата» (именно в этой команде киевляне и заметили юное дарование) открыл тайну -оказывается, киевляне заприметили Ахледдина на турнире в Москве, где детская команда этого клуба заняла пятое место.

Из потерь - Клебер, похоже, окажется в «Палмейрасе». Официально еще ничего не подписано, но всё к тому идет. Там у них интересная компания под руководством знаменитого Вандерлея Лушембургу подбирается, зубастая. А Ринкона в «Коринтианс» сватают... То есть в серию «В»! Хотя он и родной «Интернасьональ» нахваливает - надеется, наверное.

ОСТАЛЬНЫЕ

Более-менее прояснилась ситуация с игроком «Черноморца» Игорем Бугаевым. Он, оказывается, на сборах с молдавской «Академией». Что-то с трудом верится, чтобы человек решил украинскую вышку на молдавскую первую лигу поменять...

Очередная сенсация от «Арсенала». Причем всем сенсациям сенсация - канониры сделали предложение двукратному чемпиону мира! Зовут его Кафу. Как сообщает официальный сайт киевского клуба, всё решится ближе к концу недели. Ну как сие прокомментировать? Посмеяться разве что хором! Пиар по-киевски продолжается.

А пока что - без Кафу, но со Шлаковым и Пошкусом - «Арсенал» не сумел обыграть румынский «Чахлаул». Команды ближе к мордобитию были, чем к забитым голам. Как начали нулями, так и закончили.

«Заря» сотворила героический камбэк в матче с армянской «Микой» - сначала дважды пропустили, потом за 13 минут положили трешку (Голоперов, Салхи, Шевчук, пен). С «Кубанью» обошлись без забитых мячей. Хотя сами краснодарцы признали, что «Заря» выглядела на порядок лучше.

Солидное пополнение прибыло в Луганск из соседней области. Горняки Коротецкий, Голоперов и Сергей Шевчук арендованы «Зарей» на год, Бредун - на полгода. Ну, хоть поиграют в вышке, и то дело.

Что-то непонятное происходит с грузинским легионером запорожского «Металлурга» Давидом Квирквелия. Некоторое время назад говорили об интересе к Дато со стороны донецких одноклубников. В последнем интервью главный тренер МЗ Анатолий Чанцев заявил, что Квирквелия находится в расположении. Но вот вам новый слух - Дато вообще в Россию укатил, вроде как в казанский «Рубин».

«Ворскла» благодаря точному удару новичка Филиппа Деспотовски обыграла 2:1 польскую «Ягеллонию». Первый мяч, на 45-й минуте, Чичиков забил в пустые ворота. В середине второго тайма белостокцы отыгрались, но на 76-й минуте Джакобия, обыграв троих, выложил мяч под удар македонцу. Полтавчане могли забить еще, но ограничились минимальной победой.

«Харьков» благодаря голам Чеберячко и Федецкого обыграл румынскую «Университатю». Горожане забили по голу в каждом из таймов.

Донецкий «Металлург» снова выиграл с минимальным счетом. На этот раз благодаря голу Сытника и у новотроицкой «Носты» (первый российский дивизион).

Все играют с поляками, а «Нефтяник» что, хуже? Вот и ахтырчане отметились - обыграли столичную «Полонию». Единственный гол в матче на 67-й минуте забил Шарпар. С тбилисским «Динамо» получилось веселее - 3:1 уделали, с голами просматриваемых Шернаса, Кириллова и Подкорытова. Неопознанных румын из какого-то низшего дивизиона вообще 5:0 разорвали (Котенко, Каракевич, Антипов, Есып и Шептицкий).

На сбор с «Закарпатьем» отправился футболист «Олимпи» (Рустави, Грузия) Серго Орбеладзе. Украинский чемпионат для него не в диковинку - за «Ильичевец» в свое время успел поиграть.
 
Rambler's Top100
© 2004-2008 Журнал «Футбол» | Валерий Цыбулько
Альмерия Атлетик Атлетико Барселона Бетис Валенсия Вальядолид
Вильярреал Депортиво Леванте Мальорка Мурсия Осасуна Расинг
Реал Мадрид Рекреативо Сарагоса Севилья Хетафе Эспаньол